Beznadziejna sytuacja wdowy…

Dobrowolna wpłata

Wyczyść
Zebrane środki:
0%
Logo Tpay

 

Beznadziejna sytuacja wdowy. Prosimy o pomoc.

Pani Krystyna od wielu lat żyje bez łazienki. W praktyce “łazienka” jest w ogromnym grzybie. Kolejną zimę nie ogrzewana, pękają rury, wysadza licznik. Kuchnia i łazienka nie posiadają jakiejkolwiek formy ogrzewania. Tam potrzeba natychmiast usunąć grzyb który niszczy zdrowie kobiety i doprowadzić ściany do “normalności”.

Bojler z ciepła wodą to marzenie. Czesto bywa tak, że Pani Krystyna nie ma jak skorzystać z toalety, ponieważ przy minusowych temperaturach toaleta zamarza. Kobieta myje się w misce w izbie przy piecu kaflowym i tylko wtedy gdy uda się zebrać pieniądze na worek węgla. Jak jest taka możliwość i zdrowie pozwala zbiera puszki, ale to często nie wystarcza. (choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów biodrowych, rwa kulszowa, postępujące silne wrzody żołądka)

Sytuacja uległa dramatycznej zmianie z powodu nieuczciwego komornika, który wszedł Pani Krystynie już i tak na niską emeryturę wypracowaną w zakładach w ciężkich warunkach. Kobieta wiele lat temu wzięła wersalkę na raty, która spłaciła w terminie. Ma potwierdzenia i kwity. A mimo to komornik nie odpuszcza.

W tej chwili jest bardzo zimno, nie idzie wytrzymać nawet pół godziny. Jedyna córka Pani Krystyny pomaga mamie jak może, sama mając problem ze zdrowiem. Ma grupę inwalidzką, obustronny niedosłuch, choruje na serce, oczekuje na operację. Mimo to z całych sił walczy o lepszy los dla rodzicielki,której choroba zwyrodnieniowa kości z każdą zimą postępuje coraz bardziej.

Pani Krystyna nie zna ciepłej wody, ma wannę z której nigdy nie korzystała, a prysznic kojarzy jej się z luksusem. Nie wie co to ciepły kąt. Walczy z tym każdego dnia. Nie pozwólmy proszę by całe życie przeżyła w takich warunkach, tu potrzebna jest pełna mobilizacja, by jeszcze przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia wszystko zostało ogarnięte. Mimo nagłaśniania wcześniej sprawy, nikt nigdy nie pomógł a jeśli były takie chęci zawsze na nich się kończyło. My to zmienimy. Z Waszą pomocą. Pomocą Świętych Mikołajów.

PROSIMY-LICZY SIĘ CZAS I KAŻDA ZŁOTÓWKA. 

Niesiemy pomoc

Organizujemy zbiórki

pomagamy potrzebującym

Dajemy przykład

Fundacja jest ogólnopolską organizacją pozarządową non-profit z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

DANE FUNDACJI

KRS: 0000783651
NIP: 9471999887
Regon: 383206532
Prezes Fundacji: Piotr Dominik Staniucha
Rachunek:
95 1240 5400 1111 0010 8998 9358