Za każdym mieszkańcem Domu Pomocy Społcznej stoi inna historia.  Jedni pozstawieni sami sobie, samotni, opuszczeni, bez rodziny. Inni chorzy tak przewlekle, że rodzina nie jest w stanie im samodzielnie pomóc,ulżyć w cierpieniu. Ludzie,którzy na stare lata zmuszeni są do funkcjonowania w DPS-ach inaczej mogliby się nie odnaleźć w otoczeniu, z różnymi przewlekłymi schorzeniami, demencją starczą, niepełnosprawnością fizyczną a także psychiczną. 

Potrzebują naszej pomocy jeszcze bardziej- odcięci od świata zewnętrznego spędzają długie godziny w swoich pokojach, salach. Każdemu z nas w dobie panującej pandemii jest ciężko, jednak będąc we własnym domu, otoczony bliskimi znosimy to inaczej.

Oprócz podopiecznych w tych placówkach są również opiekunowie, pracownicy medyczni, lekarze. 

Prosimy o pomoc w zaopatrzeniu takich placówek w najpotrzebniejsze rzeczy, które w danym czasie są na wagę złota. Począwszy od maseczek, rękawic, fartuchów po środki czytości, wodę..Mieszkańcom  tych placówek przydadzą się również przedmioty takie jak pieluchomatki, majtki chłonne, kosmetyki pielęgnacyjne a także jakieś drobne rzeczy, wspierające hobby: krzyżówka, druty lub szydełko, gazeta, książka, karty, gra planszowa itd. Pomoże to nie tylko znieść dzień, lecz umili im pobyt w tych miejscach, podtrzymując ich w dobrej formie fizycznej jak i psychicznej.

Pomóc można:

nazwa odbiorcy: Fundacja Niose Pomoc

nr konta:Bank Pekao SA 95 1240 5400 1111 0010 8998 9358 dla DPS