Akcja MalujeMY

Dzień dobry, 

Rozpoczynamy akcję „MalujeMy”, do której chcielibyśmy gorąco zachęcić i Państwa. Różal wraz z Panią Martą już do nas dołączyli i wpierają naszą akcję. Chcielibyśmy prosić o pomoc w nagłośnieniu naszej akcji, zrobieniu zdjęcia z hasztagiem MalujeMY. Naszym planem do wykonania jest pomoc w remontach oddziałów dziecięcych na terenie naszego kraju. Poprzez naszą działalność widzieliśmy jak wiele jest do zrobienia w naszej służbie zdrowia, jak wiele rzeczy brakuje na oddziałach, naszą uwagę przykuły szczególnie oddziały dziecięce, które bardzo często kojarzą się małym pacjentom i ich rodzicom po prostu źle. Smutne, szare ściany, pełno aparatury i przemykające osoby w białych kitlach.

Będąc wolontariuszami w takich miejscach w rozmowach dało się słyszeć, że brakuje koloru, radości na takich oddziałach. Brak łóżek, foteli dla rodziców, którzy mogą pozostać ze swoimi dziećmi też dawał się we znaki. Często matki siedziały po prostu na krzesłach, karimatach, lub wynajmowały gdzieś blisko szpitala pokoje w hostelach by nie zostawać swoich dzieci na pastwę losu.  Powstał plan by pomoc szpitalom w odnowieniu tych oddziałów, by dzieciom szpital nie kojarzył się jedynie z bólem i tęsknotą za rodzinnym domem, niektóre z nich spędzają długie tygodnie na salach.

W dzisiejszych czasach przykłada się coraz większą uwagę do zdrowia psychicznego i chociaż wydawać by się mogło, że zdrowie fizyczne jest najważniejsze nie możemy zapominać o tym, że wszystko „siedzi” w naszych głowach. Tam też musi gościć harmonia, by mieć dalszą siłę do walki. 

Jesteśmy fundacją charytatywną, która została stworzona z chęci bezinteresownej pomocy innym. Każdy wolontariusz, który tworzy naszą małą społeczność daje cząstkę siebie by nieść pomoc innym ludziom. Nikt w naszej fundacji nie pobiera pensji, a wszystkie działania, które wspólnie organizujemy, robimy z wielką radością.

https://pomagam.pl/malujemy

Z poważaniem

Piotr Staniucha

Prezes Fundacji Niose Pomoc